Tenzi SLS | Recenzja

tenzi sls
Tenzi SLS – recenzja produktu.

Tym razem Tenzi SLS za sprawą uzyskanego efektu, postanowiłem napisać recenzję dotyczącą tego produktu.Preparat służy do zabezpieczenia powłoki kwarcowo-ceramicznej.Może również służyć do zabezpieczenia niczym nie pokrytego lakieru.Każdy producent powłok ceramicznych oraz ceramiczno-kwarcowych, posiada w swojej ofercie preparat służący do ich okresowej konserwacji, zabezpieczenia i po części odbudowy utraconych podczas eksploatacji składników. W przypadku firmy Tenzi takim preparatem jest Tenzi SLS.

Opis zacznę trochę nie typowo. Po zakupie produktu Tenzi SLS, jeszcze przed aplikacją na samochodzie byłem na tyle niecierpliwy, że postanowiłem wypróbować jego działanie. Zrobiłem to na lakierowanej powierzchni klapy mojego laptopa. Wiem, wiem … 😀

Efekt jaki uzyskałem był MEGA! Klapa nabrała pięknego połysku, stała się niesamowicie śliska i zyskała antystatyczność. Zawsze po wytarciu kurzu za chwilę znowu była brudna, a po aplikacji Tenzi SLS przez 1 tydzień nie wycierania, było na niej bardzo nie wiele kurzu.

Przejdę jednak do opisu aplikacji zgodnej z przeznaczeniem, czyli na samochodzie. Na lakierze mojego auta tydzień wcześniej była położona powłoka kwarcowa Tenzi Q7 (relacja na moim kanale YouTube krolpolysku )  , także preparat nakładałem na powłokę. Do nakładania produktu po kilku próbach z różnymi aplikatorami w końcu użyłem płatków kosmetycznych, które okazały się do tego celu najlepsze. Warto też dodać, że dzięki nim bardzo oszczędza się produkt!

Preparat nakłada się bardzo łatwo i przyjemnie. Jednak trzeba go wyczuć, ponieważ Tenzi SLS wymaga po nałożeniu natychmiastowego wypracowania mikrofibrą. Nie można go pozostawiać na dłużej na powierzchni lakieru.Trzeba o tym pamiętać, żeby nie zrobić smug na lakierze! W zależności od pogody i temperatury otoczenia, trzeba wyczuć jak duży obszar lakieru można jednocześnie pokryć preparatem, tak żeby móc go spokojnie wypracować. W moim przypadku powierzchnia jaką pokrywałem jednorazowo lakier, wynosiła ok 30cm x 30cm. Samo polerowanie produktu jest proste, jednak wymaga ono więcej pracy niż wypracowanie np. Quick Detailera. Preparat nakłada się ruchami kolistymi. Poleruje również takimi samymi ruchami. Warto zaopatrzyć się w rękawiczki zabezpieczające, ponieważ środek może wnikać poprzez skórę palców do wnętrza organizmu, a po co chłonąć chemię 😉

Co do samego efektu jest powalający! Myślałem, że samochód pokryty powłoką kwarcową nie da się już bardziej wizualnie podrasować, a jednak szybko zrewidowałem swój pogląd! Po nałożeniu Tenzi SLS lakier zyskał nieprawdopodobną śliskość, środek delikatnie go przyciemnił i nadał mu jeszcze większej szklistości i połysku. Zyskała również głębia koloru. Producent podaje, że po użyciu preparatu zyskuje również efekt hydrofobowy. Tego jeszcze nie zdążyłem sprawdzić, jednak patrząc na hydrofobowość samej powłoki Tenzi Q7 saute, mogę już teraz powiedzieć w ciemno, że będzie genialny. Po pierwszym myciu uzupełnię recenzję o opis walorów hydrofobowych. Antystatyczność powierzchni to kolejna pozytywna cecha.

Tenzi SLS stosuje się miej więcej raz na kwartał.

Myślę, że zabezpieczenie czystego lakieru tym specyfikiem będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlatego postaram się zaaplikować produkt na samochód bez powłoki, wtedy uzupełnię recenzję.

Po 1 myciu (uzupełnienie recenzji)

Faktycznie po pierwszym myciu mogę się pokusić o stwierdzenie, że efekt hydrofobowy zyskał, jednak nie jest to duża różnica w stosunku do samej powłoki Tenzi Q7. Najbardziej miarodajny był by test na lakierze zabezpieczonym tylko preparatem Tenzi SLS.

 

Poniższe zdjęcia przedstawiają efekt użycia produktu Tenzi SLS:

Podsumowanie:

Tenzi SLS jest rewelacyjnym preparatem poza tym, że konserwuje powłoki ceramiczne, ceramiczno-kwarcowe uzupełniając ich cenne składniki, podbija walory wizualne. Preparat nadaje powierzchni lakieru niesamowitej śliskości, nieco go przyciemnia, nadaje mu szklistości i pięknego połysku. Dodatkowym atutem jest antystatyczność powierzchni pokrytej tym środkiem. Według producenta zyskuje również hydrofobowość, co po 1 myciu mogę potwierdzić.

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Plusy: 

 • niesamowita śliskość lakieru
 • przepiękna szklistość i połysk
 • bardzo wydajny (aplikacja płatkiem kosmetycznym)
 • delikatnie przyciemnia kolor
 • poręczne opakowanie
 • antystatyczność powierzchni pokrytej Tenzi SLS
 • rewelacyjny efekt hydrofobowy

 

Minusy:

 • niezbyt przyjemny zapach, nieco drażniący drogi oddechowe
 • subiektywnie kolor, który jest przeźroczysty co nieco utrudnia widoczność produktu na lakierze podczas aplikacji, jeżeli jest to możliwe to fajnie było by nadać mu delikatny kolor, tak żeby był bardziej widoczny po nałożeniu na lakier
 • według mnie nieco drogi w zakupie, jednak cena w pełni usprawiedliwiona

 

Napisana przeze mnie recenzja jest moją subiektywną oceną, na podstawie zgromadzonych doświadczeń i osobistych preferencji. Twoja ocena może odbiegać od mojej.Nikt mi nie płaci za pisanie artykułów. Oczywiście zachęcam do komentowania, pytań i konstruktywnego feedback-u.

 

Tagi: Tenzi SLS, tenzi, auto detailing wrocław, auto detailing, detailer, detailing

2 Comments

 • Grzesinek| 26 kwietnia, 2020 at 12:10 pm Odpowiedz

  Cześć, do utwardzenia Q7 konieczna jest lampa na podczerwień, czy wystarczy po prostu odczekać określony czas?

  • krolpolysku| 26 kwietnia, 2020 at 12:25 pm Odpowiedz

   czesc, nie trzeba wygrzewac lampą

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top