Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer | Recenzja

Soft99 Fukupika

Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer

Dzisiaj recenzja quick detailera Japońskiej firmy Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer. Kilka miesięcy temu po skończonej butelce rewelacyjnego Poorboys world QD+ quick detailer plus (recenzja tutaj >>> kliknij) postanowiłem poeksperymentować i wypróbować coś nowego. Udałem się więc do jednego z moich ulubionych sklepów z kosmetykami samochodowymi, gdzie sprzedawca zamieniając zemną klika zdań zaproponował mi Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer. Długo nie trzeba było mnie zachęcać bo znam tą markę, a na lakierze akurat miałem położony twardy wosk tej firmy o nazwie Soft99 Authentic Premium Car Wax. Było to nie bez znaczenia, bo według sprzedawcy Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer najbardziej lubi się z twardymi woskami tej samej firmy. Kolejnym argumentem była atrakcyjna cena produktu, która wynosiła niespełna 40zł za 400ml butelkę.

Moją recenzję podzieliłem na dwie części. Pierwsza dotyczy użycia produktu na ciemnym lakierze, z położonym twardym woskiem tej samej firmy. Druga część opisuje i pokazuje użycie Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer na jasnym lakierze, który był czysty i nie miał na sobie nałożonych żadnych wosków, sealantów, politur itp. Lakier był jedynie kilka dni wcześniej wyglinkowany.

 

Ciemny lakier z nałożonym twardym woskiem:

Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer użyty na lakier w takiej kombinacji nadał mu bardzo dobry połysk, ładną głębię koloru i nieco go przyciemnił. Do zalet, mogę również zaliczyć dobrą hydrofobowość produktu, która w tym przypadku po częsci jest zasługą twardego wosku. Lakier po aplikacji stał się także bardziej śliski w dotyku. Samo nakładanie produktu przebiegało bardzo łatwo i sprawnie.

Uwagi:

Przedstawione w galerii zdjęcia Mazdy 3 BK są bez retuszu. Powierzchnia lakieru tego samochodu była kilka tygodni wcześniej czyszczona glinką pomarańczową ValetPRO, lakier był ręcznie czyszczony cleanerem Meguiars Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner i położony był twardy wosk Soft99 Authentic Premium Car Wax, który miał ok 1/mc w momencie nałożenia Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer.

 

Galeria zdjęć | Mazda 3 BK po nałożeniu Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer

 

Jasny lakier, bez niczego (saute):

W przypadku jasnego koloru i aplikacji na czysty lakier, ujawniły się podobne zalety produktu co w poprzedniej kombinacji. Na pewno bardzo dobry połysk. Lakier stał się także nieco ciemniejszy, zyskała również tak jak poprzednio głębia koloru. Hydrofobowość jest na dobrym poziomie co przedstawiają zdjęcia. Nakładanie tego quick detailera było również łatwe i także tutaj powierzchnia nabrała śliskości. Przetarcie szyb produktem nadaje im hydrofobowości i symuluje nieco niewidzialną wycieraczkę. Jednak efekt jest ograniczony i nie tak dobry jak po użyciu Meguiar’s Ultimate Quik Detailer, który w tym względzie jest świetny!

Uwagi:

Przedstawione w galerii zdjęcia Mazdy 3 BL są bez retuszu. Powierzchnia lakieru tego samochodu była kilkanaście dni wcześniej czyszczona glinką pomarańczową ValetPRO. Lakier nie był wcześniej czyszczony żadnym cleanerem, powierzchnia była czysta bez żadnych wosków, sealantów, politur itp.

Galeria zdjęć | Mazda 3 BL po nałożeniu Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer

 

Podsumowanie:

Moim zdaniem, Soft99 Fukupika Spray Strong Type Quick Detailer to bardzo udany produkt, który sprawdza się zarówno na ciemnym jak i na jasnym lakierze. Daje bardzo dobry połysk, ładną głębię koloru i lekko przyciemnia lakier. Hydrofobowość jest na dobrym poziomie. Napewno zyskuje gdy quick detailer kładziemy na twardy wosk. Do atutów mogę również zaliczyć łatwą aplikację, wydajność i niski koszt zakupu.

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Plusy: 

  • bardzo dobry połysk
  • ładna głębia i lekkie przyciemnienie
  • hydrofobowość, dobre kropelkowanie
  • śliskość lakieru
  • wydajność
  • bardzo dobry stosunek jakość-cena
  • łatwość aplikacji

 

Minusy:

  • atomizer – który moim zdaniem za mocno „rozrzuca” produkt, ta uwaga nie dotyczy aplikacji na mikrofibrę
  • pojemnik jest nie przeźroczysty i nie widać aktualnego stanu, może innym to nie przeszkadza, ja osobiście lubię widzieć stan produktu

 

Dla początkujących:

Kilka słów odnośnie tego co to jest quick detailer znajdziesz tutaj: słownik pojęć auto detailingu

 

Napisana przeze mnie recenzja jest moją subiektywną oceną, na podstawie zgromadzonych doświadczeń i osobistych preferencji.Twoja ocena może odbiegać od mojej.Nikt mi nie płaci za pisanie artykułów. Oczywiście zachęcam do komentowania, pytań i konstruktywnego feedback-u.

 

Tagi: quick detailer, auto detailing wroclaw, auto detailing, soft99, soft99 fukupika, Soft99 Fukupika Spray Strong Type

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top