Tenzi Textil Prot Nano | Recenzja

Tenzi Textil Prot Nano

Tenzi Textil Prot Nano

Witam serdecznie czytelników mojego Bloga! Po zimowej nieobecności rozpoczynam recenzją preparatu Tenzi Textil Prot Nano.

W ubiegłym roku po spotkaniu z przedstawicielem firmy Tenzi, otrzymałem do testów kilka ciekawych produktów, między innymi recenzowany dzisiaj Tenzi Textil Prot Nano. Do napisania tej recenzji zachęciło mnie kupno nowych dywaników do mojego auta, które postanowiłem zabezpieczyć, aby nie wnikał w nie brud i żeby wyglądały długo jak nowe.

NOWE ORYGINALNE DYWANIKI MAZDA 3

oryginalne dywaniki mazda 3 bl

Zapewne nieraz zdarzyło się Tobie rozlać coś w samochodzie, albo widzieć nieestetyczne plamy na tapicerce po takich właśnie zdarzeniach.
Bardzo często przewożąc naszymi maszynami dzieci, mamy wiele śladów po soczkach, cukiereczkach i innych smakołykach 🙂

Brudna i poplamiona tapicerka wygląda ohydnie, dlatego żeby uniknąć czasochłonnego oraz kosztownego prania, warto ją zabezpieczyć.

Najwięcej zanieczyszczeń i plam wnika do struktury materiału w postaci płynnej. Po aplikacji środka Tenzi powierzchnia nabiera właściwości hydrofobowych, co w skuteczny sposób izoluje materiał od wchłaniania zabrudzeń wraz z cieczą. Muszę przyznać, że efekt jest dość widowiskowy. Zobaczysz to na umieszczonym poniżej filmie. Jeżeli przydarzy się Tobie coś rozlać na tapicerkę, wystarczy zebrać płyn np. chusteczką higieniczną, która wchłonie z powierzchni materiału całą ciecz.Możesz również np. w przypadku dywaników strząsnąć zawartość poza kabinę samochodu.

Aplikacja jest dziecinnie prosta. Wystarczy równomiernie spryskać powierzchnię materiału preparatem i zaczekać aż wyschnie.Producent zaleca nanieść go 3 krotnie, co jak obiecuje powinno zapewnić 12 miesięczną ochronę.Jak jest z trwałością, nie wiem. Postaram się uzupełnić recenzję o swoje doświadczenia.

Od siebie mogę podpowiedzieć, żeby w przypadku grubych i mechatych materiałów po naniesieniu środka na materiał, dodatkowo go „wygłaskać” dłonią zaopatrzoną w nitrylową rękawiczkę.Proponuję to ponieważ na mechatej powierzchni materiału preparat ma trudniejsze zadanie, żeby wszędzie dotrzeć i równomiernie wchłonąć w strukturę.

Na rynku można dostać wiele dobrych preparatów, jednak Tenzi Textil Prot Nano, pomimo wysokiej ceny wypada dość korzystnie przy pojemności 0,600 ml.

Na koniec wspomnę, że produkt ma intensywny spirytusowo-naftowo-rozpuszczalnikowy zapach, dlatego zalecam aplikację w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.Warto również gdzieś w niewidocznym miejscu przeprowadzić próbę trwałości kolorów.

Poniższe filmy przedstawiają efekt hydrofobowy, po zastosowaniu produktu Tenzi Textil Prot Nano:

 

 

Podsumowanie: 

Tenzi Textil Prot Nano, to moim zdaniem dobry produkt.Po zastosowaniu powierzchnia zyskuje hydrofobizację, która skutecznie izoluje strukturę materiału od wnikania brudu zwłaszcza w płynnej postaci.Produkt jest banalnie prosty w aplikacji.

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Plusy:

 • rewelacyjny efekt hydrofobowy
 • bardzo prosta i szybka aplikacja
 • duża pojemność 0,600 ml
 • filtr UV, który zabezpiecza powierzchnię przed blaknięciem

 

Minusy:

 • mocny spirytusowo-naftowo-rozpuszczalnikowy zapach  (na szczęście dość szybko wietrzeje)
 • kiepski atomizer, który ma tendencję do lania, a poprzez duże krople obniża ekonomiczność produktu (przed aplikacją, koniecznie zdejmij plastikową końcówkę atomizera)
 • wyginająca się butelka
 • dość wysoka cena, jednak konkurencja jest sporo droższa

 

Napisana przeze mnie recenzja dotycząca Tenzi Textil Prot Nano, jest moją subiektywną oceną, na podstawie zgromadzonych doświadczeń i osobistych preferencji. Twoja ocena może odbiegać od mojej. Nikt mi nie płaci za pisanie artykułów. Oczywiście zachęcam do komentowania, pytań i konstruktywnego feedback-u.

 

 

Tagi:  Tenzi Textil Prot Nano, tenzi, Auto Detailing Wrocław, Auto Detailing, zabezpieczenie dywaników samochodu, zabezpieczenie tapicerki, zabezpieczenie materiału samochodu, zabezpieczenie dywanikow opinie, dywaniki samochodowe, powłoka ceramiczna, powłoka ceramiczno-kwarcowa, detailing , zabezpieczenie tkanin, powłoka kwarcowa do tapicerki, krol polysku, oryginalne dywaniki mazda, dywaniki maz

4 Comments

 • DanielPEAFT| 20 lipca, 2024 at 5:03 am Odpowiedz

  516764

 • Bartek| 13 listopada, 2017 at 4:26 pm Odpowiedz

  Preparat wypróbowany, zgodny z opisem w artykule, po zakupie przelałem do swojego sprawdzonego spryskiwacza ze sztywniejszą butelką i nie kapiącym atomizerem. Stosuję go jako dodatkową usługę zabezpieczającą tapicerkę po praniu. Zastanawiam się tylko czy klienci będą wracać, skoro tapicerki będą brudziły się im wolniej i w mniejszym stopniu 🙂

  • krolpolysku| 14 listopada, 2017 at 11:57 am Odpowiedz

   @Bartek – Wrócą, wrócą i polecą kolejnych klientów 🙂
   Pozdrawiam.Król Połysku.

 • krolpolysku| 13 maja, 2017 at 1:19 pm Odpowiedz

  @Bablofil – I’m very pleased 🙂

 • Bablofil| 6 maja, 2017 at 2:27 pm Odpowiedz

  Thanks, great article.

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top