Tenzi RLS | Recenzja

Tenzi RLS

Tenzi RLS

Dzisiaj recenzja produktu Tenzi RLS. Preparat przede wszystkim służy do odnawiania powłok ceramiczno-kwarcowych, może być również stosowany jako zabezpieczenie czystego, niczym nie pokrytego lakieru, a także do zabezpieczenia powierzchni szklanych. Produkt Tenzi RLS jako „reload” do powłok ceramiczno-kwarcowych spisuje się świetnie!

Zacznę może od samej aplikacji, która jest niezwykle prosta i bardzo przyjemna. Zazwyczaj tego typu preparaty są wymagające i czasochłonne w aplikacji. W przypadku Tenzi RLS jest miła niespodzianka. Wystarczy nanieść niewielką ilość preparatu na fragment elementu, a następnie nie czekając przepolerować go mikrofibrą. Warto również do polerować element, na którym był zaaplikowany preparat, drugą, czystą i miękką mikrofibrą. Produkt świetnie się dociera. Podczas aplikacji nie ma nie miłych niespodzianek. Na powierzchni nie zostają żadne smugi, przebarwienia, czy też tzw. mazy.

Co do wizualnego efektu, po nałożeniu preparatu lakier staje się nieco ciemniejszy, zwiększa się głębia koloru, a jego powierzchnia nabiera szklistości i lustrzanego blasku (patrz galeria zdjęć). Hydrofobowość jest na bardzo wysokim poziomie. Woda gładko spływa po lakierze. Miałem okazję się o tym przekonać na drugi dzień po aplikacji, bo cały dzień padał deszcz.

Lakier po nałożeniu Tenzi RLS staje się także śliski w dotyku, jednak nie tak bardzo jak w przypadku środka Tenzi SLS.

Zachęcony opisem, w którym producent wspomina o zabezpieczeniu szklanych powierzchni, postanowiłem nałożyć preparat na wszystkie szyby. Efekt po zastosowaniu wywołał uśmiech na mojej twarzy, ponieważ szyby nabrały niezwykle lustrzanego blasku! Powierzchnia szyb nabrała również gładkości, którą można było wyraźnie wyczuć przecierając ręka po szybie. Szyby zyskały również efekt hydrofobowy.

Ogólnie uważam, że Tenzi RLS jest bardzo dobrym preparatem, który ma mnóstwo zalet. Z racji prostej aplikacji, jest to trochę taki QuickDetailer, na bazie składników ceramiczno-kwarcowych. Jedynym zarzutem pod jego adresem, może być niezbyt przyjemny i drażniący zapach. Jednak jest to domena większości tego typu produktów.

Poniższa galeria zdjęć, przedstawia efekt użycia produktu Tenzi RLS:

Poniższe video, przedstawia efekt użycia produktu Tenzi RLS:

 

Podsumowanie: 

Tenzi RLS to bardzo udany produkt. Po użyciu oprócz odbudowy składników powłoki ceramiczno-kwarcowej, zyskuje również wygląd oraz właściwości hydrofobowe lakieru, a także powierzchni szklanych. Na szczególną uwagę zasługuje łatwość aplikacji.

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Plusy: 

 • uzupełnia i odbudowuje składniki powłoki ceramiczno-kwarcowej
 • poprawia głębię koloru
 • po zastosowaniu większa szklistość i lustrzany połysk lakieru
 • zwiększa śliskość lakieru
 • delikatnie przyciemnia kolor
 • bardzo łatwa i przyjemna aplikacja
 • bardzo wydajny
 • poręczne opakowanie
 • powierzchnie szklane po aplikacji zyskują niesamowicie lustrzany połysk, gładkość i śliskość powierzchni, a także hydrofobowość
 • wysokiej jakości efekt hydrofobowy na lakierze

 

Minusy:

 • niezbyt przyjemny zapach, nieco drażniący drogi oddechowe
 • według mnie dość wysoka cena, jednak w pełni usprawiedliwiona

Napisana przeze mnie recenzja jest moją subiektywną oceną, na podstawie zgromadzonych doświadczeń i osobistych preferencji.Twoja ocena może odbiegać od mojej.Nikt mi nie płaci za pisanie artykułów. Oczywiście zachęcam do komentowania, pytań i konstruktywnego feedback-u.

Tagi: Tenzi RLS, tenzi rls, tenzi, auto detailing wroclaw, auto detailing, reload, powłoka kwarcowa, powłoka ceramiczna, powłoka ceramiczno-kwarcowa, ceramic coating, detailing, mycie samochodu, mycie karoserii, szampon do samochodu

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top