Tenzi Deep Black Tires

Tenzi Deep Black Tires

Tenzi Deep Black Tires

Dziś recenzja kolejnego produktu spod szyldu TENZI, a jest nim Tenzi Deep Black Tires. Preparat służy do zabezpieczania powierzchni z tworzyw sztucznych i gumy. Produkt nie jest typowym dressingiem bazującym na polimerach, silikonie etc. W jego składzie znajduje się bowiem kwarc, który nadaje mu szereg pożądanych właściwości.

Jeżeli chcesz należycie zadbać o swój samochód, nie możesz zapominać o zewnętrznych elementach plastikowych oraz gumowych. To właśnie takie drobne detale składają się na całościowy wygląd pojazdu.

Miałem okazję testować wiele markowych produktów służących do pielęgnacji zewnętrznych tworzyw. Przeważnie były to tradycyjne dressingi.Jednak pomimo wielu niewątpliwych zalet, nigdy nie byłem z nich w pełni zadowolony. Główne zarzuty dotyczyły wyglądu, który w dość szybkim odstępie czasu od nałożenia produktu ulegał wizualnemu pogorszeniu.

Stale, powtarzającymi się, wadami tych produktów, było między innymi:
 • lepkie, niekiedy tłustawe wykończenie, które z czasem dość mocno przyciągało zanieczyszczenia
 • brak odpowiedniej hydrofobowości
 • chyba najgorsza wada, preparaty pod wpływem deszczu dość szybko schodziły z powierzchni, pozostawiając brzydkie smugi

 

Kiedy znalazł się w moich rękach Tenzi Deep Black Tires, zanim jeszcze użyłem go na elementach samochodu, postanowiłem sprawdzić go na czarnej plastikowej obudowie kluczyka do mojego auta. Po nałożeniu tego specyfiku wiedziałem już, że jest dobrze ! Yeaaaaa 😀

W przypadku mojego samochodu detale z tworzywa nie są wyblakłe ani zniszczone, a mimo to po nałożeniu preparatu Tenzi Deep Black Tires, zdecydowanie poprawiła się głębia koloru, a barwa stała się żywsza.

Kolejną bardzo pozytywną cechą jest to, że powierzchnia na której zaaplikowany został preparat, nie jest tłusta i lepka. Jest za to sucha i gładka w dotyku. Następny duży plus należy się za efekt hydrofobowy. Mogłem go podziwiać zaraz na drugi dzień po aplikacji. Tego dnia cały dzień padało *(patrz video poniżej).

Co najważniejsze deszcz oraz późniejszy kontakt z wodą podczas mycia, nie powoduje wypłukania preparatu. W końcu nie ma tych paskudnych smug, które tak często pojawiały się w przypadku zwykłych dressingów.

Co do elementów gumowych to wypróbowałem Tenzi Deep Black Tires, na uszczelkach. Wizualnej rewolucji tutaj nie zrobił. Nieco je tylko przyciemnił, ale na pewno zyskały należyte zabezpieczenie. To samo dotyczy opon, wypróbowałem go na jednej z nich i osobiście stawiam na większy efekt WoooW!

W nowych autach plastiki są przeważnie w wizualnie dobrym stanie. Wymagają jedynie zabezpieczenia, żeby ten stan utrzymywał się jak najdłużej. Nieco inaczej wygląda to w przypadku starszych pojazdów. W których większość elementów plastikowych i gumowych, wystawionych przez lata na surowe czynniki atmosferyczne, wymaga wizualnej renowacji.

Myślę, że zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku Tenzi Deep Black Tires świetnie się sprawdzi.

Co do trwałości to w momencie pisania tej recenzji preparat siedział 2 tyg. i nie zmienił swoich wizualnych i hydrofobowych właściwości. Jak dla mnie SUPER!

Aktualizacja –
 u mnie preparat utrzymywał się średnio ok 2/mc

 

Uwaga dot. aplikacji Tenzi Deep Black Tires:

Pamiętaj, żeby przed aplikacją dokładnie odtłuścić powierzchnię przy pomocy IPA!

 

Poniższa galeria zdjęć przedstawia efekt użycia produktu Tenzi Deep Black Tires:

 

Poniższe video przedstawia efekt hydrofobowy, po zastosowaniu produktu Tenzi Deep Black Tires:

 

Podsumowanie: 

Tenzi Deep Black Tires, to świetny produkt. Po zastosowaniu powierzchnia zyskuje głębię koloru, żywszą barwę, a także wysokiej jakości efekt hydrofobowy. Na wyróżnienie zasługuje również to, że po aplikacji detale nie są tłuste i lepkie. Preparat nie schodzi pod wpływem deszczu, co się przekłada na brak smug. Warto wspomnieć też o wydajności, która jest bardzo dobra. Aktualnie mój czarny koń wśród tego typu preparatów.

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Plusy:

 • bazuje na składnikach kwarcowych
 • po aplikacji sucha powierzchnia, nie jest lepka i tłusta
 • nadaje głębię koloru i żywszą barwę
 • prosta i przyjemna aplikacja
 • bardzo wydajny
 • poręczne opakowanie
 • gładkość i śliskość powierzchni
 • wysokiej jakości efekt hydrofobowy
 • produkt nie schodzi pod wpływem mycia lub deszczu, brak smug
 • trwałość

 

Minusy:

 • brak

 

Napisana przeze mnie recenzja jest moją subiektywną oceną, na podstawie zgromadzonych doświadczeń i osobistych preferencji. Twoja ocena może odbiegać od mojej. Nikt mi nie płaci za pisanie artykułów. Oczywiście zachęcam do komentowania, pytań i konstruktywnego feedback-u.

 

 

Tagi: Tenzi, Tenzi Deep Black Tires, TENZI deep black tires, TENZI, Auto Detailing Wrocław, Auto Detailing, zabezpieczenie Plastików samochodu, zabezpieczenie zewnętrznych Plastików, zewnetrzne Plastiki, powłoka ceramiczna, powłoka ceramiczno-kwarcowa, powłoka ceramiczna, detailing , zabezpieczenie gumy, powłoka kwarcowa do plastiku, tenzi pr

3 Comments

 • GnD| 26 maja, 2019 at 1:41 pm Odpowiedz

  @Gacuus, jeśli produkt jest w stanie przetrwać 2 tygodnie, to jest naprawde dobrze. Pytanie ile jeszcze w tych 2 tygodni było dni deszczowych. Ja stosuje gyeon q2 tire; na suche dni idealne mi idpowiada, ale na deszczowe dni to czasami 100-200km i produktu nie ma…

  • krolpolysku| 26 maja, 2019 at 3:06 pm Odpowiedz

   Nie uzywam PR do opon, za to Gyeon Tire rewelacja, moim zdaniem czolowka!

 • gacuus| 15 lipca, 2017 at 8:41 pm Odpowiedz

  u mnie po 2 tygodniach zdechł

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top