Poorboys world QD+ | Recenzja

Poorboys world QD+

Poorboys world QD+

Poorboys world QD+ to bohater mojej dzisiejszej  recenzji. Myślę, że chyba każdy detailer po umyciu swojego samochodu, w okresach między woskowaniem
nakłada na lakier preparat zwany quick detailerem. Ja nie wyobrażam sobie po końcowej fazie mycia go nie nałożyć 😀

      Quick detailer stosuje się głównie jako uzupełnienie ochronnej warstwy wosku, ale dla mnie przede wszystkim służy jako podbicie blasku i głębi koloru. Za każdym razem po jego nałożeniu mam wrażenie jak bym świeżo nawoskował samochód.

Na rynku jest cała masa różnych specyfików. Sporo z nich miałem okazję wypróbować, jednak moją szczególną uwagę przykuł Poorboys world QD+ quick detailer plus. Pokazał mi go kiedyś mój kolega Krzysztof, a właściwie zobaczyłem jak po nałożeniu tego środka umyte i czyste auto uzyskuje efekt Wow!

Po użyciu tego quick detailera lakier nabiera głębi koloru i staje się nieco ciemniejszy. Dostaje również niebywałego blasku, który szczególnie w pełnym słońcu potrafi wręcz oślepiać. Powierzchnia zyskuje również śliskość. Maskowane są również drobne zarysowania powierzni lakieru. Przypomina to efekt znany z położenia politury tzw. glaze (co to jest glaze znajdziesz tutaj: auto detailing słownik pojęć).Oczywiście osoby, które mają stary i zaniedbany lakier niech nie oczekują, że wystarczy położyć ten produkt i stanie się cud, lakier jak nowy. W takim przypadku nałożenie quick detailera da efekt i zabezpieczy lakier jednak, żeby uzyskać pełnię wizualnych wrażeń należy wcześniej wyprowadzić stary i zniszczony lakier. Przeczytasz o tym napewno i obejrzysz film na moim kanale YouTube krolpolysku . Quick detailer jest taką wisienką na torcie zadbanego lakieru.

Uwagi:

Przedstawione w galerii zdjęcia Mazdy 3 BK są bez retuszu. Powierzchnia lakieru tego samochodu była kilka tygodni wcześniej czyszczona glinką pomarańczową ValetPRO, lakier był ręcznie czyszczony cleanerem Meguiars Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner i położony był twardy wosk Meguiars Nxt 2.0, który miał ok 2/mc w momencie nałożenia Poorboys world QD+ quick detailer plus.

 

Galeria zdjęć | Mazda 3 BK po nałożeniu Poorboys World QD+

 

 

 

Podsumowanie:

Poorboys world QD+ to bardzo udany produkt. Jest łatwy w aplikacji, ma świetne walory aromatyczne, daje śliskie wykończenie i niesamowity połysk. Ta ostatnia cecha jest tą, którą szczególnie oczekuję po dobrym quick detailerze. Warto dodać również, że produkt maskuje delikatne zarysowania lakieru. Jednak efekt ten nie utrzymuje się długo.

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Plusy:

  • Bardzo ładny zapach
  • przyciemnienie lakieru
  • śliskość lakieru i jego kropelkowanie
  • spektakularny połysk, zwłaszcza na ciemnym lakierze
  • wydajność
  • maskuje drobne zarysowania

 

Minusy:

  • atomizer – który moim zdaniem za mocno „rozrzuca” produkt, długo trwa jego wyregulowanie i ustawienie optymalnego rozproszenia

 

Dla początkujących:
Kilka słów odnośnie tego co to jest quick detailer, politura(glaze) , cleaner, znajdziesz tutaj: auto detailing słownik pojęć

 

Napisana przeze mnie recenzja jest moją subiektywną oceną, na podstawie zgromadzonych doświadczeń i osobistych preferencji.Twoja ocena może odbiegać od mojej. Oczywiście zachęcam do komentowania, pytań i konstruktywnego feedback-u.

 

Tagi: Poorboys world QD+, quick detailer, quick Detailer plus, auto detailing, auto detailing wroclaw

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top