Tenzi Textil Prot Nano Tenzi Textil Prot Nano

Witam serdecznie czytelników mojego Bloga! Po zimowej nieobecności rozpoczynam recenzją preparatu Tenzi Textil Prot Nano.

W ubiegłym roku po spotkaniu z przedstawicielem firmy Tenzi, otrzymałem do testów kilka ciekawych produktów, między innymi recenzowany dzisiaj Tenzi Textil Prot Nano. Do napisania tej recenzji zachęciło mnie kupno nowych dywaników do mojego auta, które postanowiłem zabezpieczyć, aby nie wnikał w nie brud i żeby wyglądały długo jak nowe.

NOWE ORYGINALNE DYWANIKI MAZDA 3

oryginalne dywaniki mazda 3 bl

Zapewne nieraz zdarzyło się Tobie rozlać coś w samochodzie, albo widzieć nieestetyczne plamy na tapicerce po takich właśnie zdarzeniach.
Bardzo często przewożąc naszymi maszynami dzieci, mamy wiele śladów po soczkach, cukiereczkach i innych smakołykach 🙂

Brudna i poplamiona tapicerka wygląda ohydnie, dlatego żeby [...]

Q-Glym AIO Q-Glym AIO

Kolejny projekt, tym razem nowe prosto z salonu BMW X4. Klientka zdecydowała się zabezpieczyć lakier Japońską powłoką Q-Glym AIO, jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji samochodu. Zabezpieczone zostały także wszystkie zewnętrzne elementy z tworzyw. W niedalekiej przyszłości jest również w planie zabezpieczenie skórzanej tapicerki wnętrza samochodu.

Powłoka Q-Glym AIO – BMW X4  | Poniżej galeria zdjęć 

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Tagi: auto detailing, Q-Glym AIO, q-glym, powłoka kwarcowa, powłoka ceramiczna, powłoka ceramiczno-kwarcowa, bmw x4, auto detailing wroclaw, detailing, detailer, car spa

Czyszczenie i konserwacja alfa romeo Czyszczenie i konserwacja Alfa Romeo

Kolejny projekt, tym razem czyszczenie i konserwacja Alfa Romeo 156 z 2003 r. Praca nad tym samochodem polegała na dogłębnym oczyszczeniu lakieru, szyb, opon i elementów z tworzyw.Następnym etapem było zabezpieczenie wszystkich wymienionych elementów.
Poniżej video relacja z mojego kanału YouTube, galeria zdjęć, lista przeprowadzonych prac i nazwy użytych produktów.

 

Czyszczenie i konserwacja Alfa Romeo 156 | Poniżej galeria zdjęć: Projekt Alfa Romeo | Relacja video na moim kanale YouTube

 

Odwiedź Nasz kanał YouTube krolpolysku
Odwiedź również, Nasz Facebook FanPage – http://www.facebook.com/krolpolysku/

 

Lista wykonanych prac i nazwy produktów:
  1. Mycie – szampon Shiny Garage Strawberry Car Shampoo oraz płyn Ludwik
  2. Mycie i szczotkowanie opon z użyciem płynu  Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner
  3. Deironizacja i dekontaminacja lakieru z użyciem Tenzi Prix (efekt krwawienia)
  4. Glinkowanie przy użyciu glinki ValetPro (żółta)
  5. Suszenie
  6. [...]
Tenzi Deep Black Tires Tenzi Deep Black Tires

Dziś recenzja kolejnego produktu spod szyldu TENZI, a jest nim Tenzi Deep Black Tires. Preparat służy do zabezpieczania powierzchni z tworzyw sztucznych i gumy. Produkt nie jest typowym dressingiem bazującym na polimerach, silikonie etc. W jego składzie znajduje się bowiem kwarc, który nadaje mu szereg pożądanych właściwości.

Jeżeli chcesz należycie zadbać o swój samochód, nie możesz zapominać o zewnętrznych elementach plastikowych oraz gumowych. To właśnie takie drobne detale składają się na całościowy wygląd pojazdu.

Miałem okazję testować wiele markowych produktów służących do pielęgnacji zewnętrznych tworzyw. Przeważnie były to tradycyjne dressingi.Jednak pomimo wielu niewątpliwych zalet, nigdy nie byłem z nich w pełni zadowolony. Główne zarzuty dotyczyły wyglądu, który w dość szybkim odstępie czasu od nałożenia produktu ulegał wizualnemu pogorszeniu.

Stale, powtarzającymi się, wadami tych produktów, było między innymi:
  • lepkie, niekiedy tłustawe wykończenie, które z czasem dość mocno przyciągało zanieczyszczenia
  • brak odpowiedniej hydrofobowości
  • chyba najgorsza [...]
Tenzi RLS Tenzi RLS

Dzisiaj recenzja produktu Tenzi RLS. Preparat przede wszystkim służy do odnawiania powłok ceramiczno-kwarcowych, może być również stosowany jako zabezpieczenie czystego, niczym nie pokrytego lakieru, a także do zabezpieczenia powierzchni szklanych. Produkt Tenzi RLS jako „reload” do powłok ceramiczno-kwarcowych spisuje się świetnie!

Zacznę może od samej aplikacji, która jest niezwykle prosta i bardzo przyjemna. Zazwyczaj tego typu preparaty są wymagające i czasochłonne w aplikacji. W przypadku Tenzi RLS jest miła niespodzianka. Wystarczy nanieść niewielką ilość preparatu na fragment elementu, a następnie nie czekając przepolerować go mikrofibrą. Warto również do polerować element, na którym był zaaplikowany preparat, drugą, czystą i miękką mikrofibrą. Produkt świetnie się dociera. Podczas aplikacji nie ma nie miłych niespodzianek. Na powierzchni nie zostają żadne smugi, przebarwienia, czy też tzw. mazy.

Co do wizualnego efektu, po nałożeniu preparatu lakier staje się nieco ciemniejszy, zwiększa się głębia koloru, a [...]

Tenzi Shampo Neutro Tenzi Shampo Neutro

Tym razem recenzja szamponu do mycia karoserii samochodowej Tenzi Shampo Neutro. Pielęgnacja każdego pojazdu rozpoczyna się od mycia, które można podzielić na mycie wstępne z użyciem aktywnej piany i mycie właściwe z użyciem szamponu.

Szampon Tenzi Shampo Neutro należy do produktów, które po rozrobieniu mają neutralne PH. Jest to ważna informacja dla osób, które karoserie samochodu mają pokrytą woskiem, sealant-em oraz wszelkiej maści powłokami. Oznacza to, że jest on dla nich bezpieczny.

Dla mnie kluczową cechą dobrego szamponu jest to jak się pieni. Miałem okazję wypróbować kilka szamponów samochodowych, które na etykiecie miały „..daje gęstą pianę”,  a w rzeczywistości okazywało się inaczej. Produkt Tenzi Shampo Neutro w tej kwestii nie zawodzi. Piana jest bardzo gęsta, sztywna i obfita, dzięki czemu pracuje się z nim efektywnie i przyjemnie.

Kolejną pozytywną cechą szamponu Tenzi Shampo Neutro jest to, w jaki sposób radzi sobie [...]

Tenzi Silkok GT Tenzi Silkok GT

Dzisiaj recenzja Tenzi Silkok GT. Budżetowego preparatu służącego do czyszczenia i pielęgnacji kokpitu oraz pozostałych plastikowych elementów wnętrza samochodu. Lubię testować różne produkty służące do tego celu, ponieważ uwielbiam mieć idealnie czyste wnętrze mojego auta. Zdecydowanie poprawia się dla mnie wtedy komfort jazdy 🙂

W kwestii preparatów służących do pielęgnacji wnętrza, moje wymagania są dość wysokie i muszę się przyznać, że nie oczekiwałem od Tenzi Silkok GT żadnych fajerwerków ale okazało się, że jest to świetny produkt!

Według moich preferencji dobry produkt powinien charakteryzować się kilkoma cechami. Na pewno jedną z najistotniejszych jest to, żeby powierzchnia po zastosowaniu danego środka nie była tłusta, lepka i żeby nie pozostawały na niej odciski i inne ślady. Tutaj Tenzi Silkok GT pokazuje klasę!

Po zastosowaniu tego preparatu powierzchnia nabiera ładnego naturalnego satynowego wykończenia (uwaga! producent ma w ofercie 2 rodzaje [...]

Shiny Garage Bug Off Insect Remover Shiny Garage Bug Off Insect Remover

Dzisiejsza recenzja dotyczy preparatu Shiny Garage Bug Off Insect Remover, który służy do usuwania owadów z karoserii pojazdu.

Każdy użytkownik samochodu rokrocznie w ciepłe, letnie dni, zmaga się z uciążliwym problemem jakim są rozbite podczas jazdy owady, które osadzają się na karoserii i przedniej szybie pojazdu.

Wspomniane zjawisko poza walorami estetycznymi jest groźne dla powierzchni lakieru samochodu, ponieważ przyspolone i pozostawione na dłuższy czas owady, potrafią zniszczyć jego powierzchnię powodując wżery. Warto pamiętać, że im dłużej insekty pozostają na powierzchni lakieru, tym trudniej je usunąć.

Proces oczyszczania możemy wykonać na różne sposoby. Jednak o wiele prościej i bezpieczniej wychodzi to gdy użyjemy specjalistyczny, dedykowany środek i tutaj z pomocą przychodzi Shiny Garage Bug Off Insect Remover.

Aplikacja jest banalnie prosta. Należy tylko pamiętać, żeby nie robić tego [...]

Shiny Garage Fluffy Dryer Shiny Garage Fluffy Dryer

Tym razem obiecana recenzja ręcznika do osuszania karoserii Shiny Garage Fluffy Dryer.

Istotnym etapem pielęgnacji samochodu jest proces osuszania karoserii po umyciu, ponieważ pozwala wyeliminować tzw. „Water spot-y” czyli białe plamy, które pojawiają się na lakierze w przypadku gdy pozwolimy wodzie samoistnie odparować.

Karoserię można wysuszyć różnymi metodami jednak najważniejsze jest to, żeby osiągnąć zamierzony efekt nie powodując szkód na powierzchni lakieru w postaci rys. Tutaj z pomocą przychodzi ręcznik, który radzi sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Najważniejszą cechą dobrego ręcznika jest jego zdolność do wchłaniania wody, a ta jest w przypadku ręcznika Shiny Garage Fluffy Dryer wyśmienita! Średniej wielkości samochód np. Mazda 3 można osuszyć bez konieczności wykręcania. Ręcznik dzięki temu, że bardzo dobrze chłonie wodę, nie pozostawia na lakierze smug. Po jego użyciu powierzchnia jest idealnie sucha i czysta. [...]

tenzi sls
Tenzi SLS – recenzja produktu.

Tym razem Tenzi SLS za sprawą uzyskanego efektu, postanowiłem napisać recenzję dotyczącą tego produktu.Preparat służy do zabezpieczenia powłoki kwarcowo-ceramicznej.Może również służyć do zabezpieczenia niczym nie pokrytego lakieru.Każdy producent powłok ceramicznych oraz ceramiczno-kwarcowych, posiada w swojej ofercie preparat służący do ich okresowej konserwacji, zabezpieczenia i po części odbudowy utraconych podczas eksploatacji składników. W przypadku firmy Tenzi takim preparatem jest Tenzi SLS.

Opis zacznę trochę nie typowo. Po zakupie produktu Tenzi SLS, jeszcze przed aplikacją na samochodzie byłem na tyle niecierpliwy, że postanowiłem wypróbować jego działanie. Zrobiłem to na lakierowanej powierzchni klapy mojego laptopa. Wiem, wiem … 😀

Efekt jaki uzyskałem był MEGA! Klapa nabrała pięknego połysku, stała się niesamowicie śliska i zyskała antystatyczność. Zawsze po wytarciu kurzu za chwilę znowu była brudna, a po aplikacji Tenzi SLS przez 1 tydzień nie wycierania, było na niej bardzo [...]

Back to top